31 Ağustos 2014 Pazar

Makyajsızken de kusursuz bir cilt

FONDÖTENLERİ HAYATIMIZDAN ÇIKARIYORUZ!

Mükemmel bir cildi kim istemez ki değil mi? Ama cildimizdeki kusurlar yaş arttıkça, doğru bakım yapılmadıkça veya doğru ürünleri kullanmadığımız için artmakta. Buna bir son vermek önemli ama çok büyük bir sabır gerekiyor.
Makyajların vazgeçilmezi olan fondöteni kullanmayı bırakmamız gerekiyor. Sadece fondöten değil yüzümüze sürdüğümüz çoğu şeyi. Peki ne yapmalıyız? Hepinizin aklına bu soru geliyor.
Öncelikle ben bu işleme iyileştirme diyorum. Cildimizin iyileşmeye ihtiyacı var. Birinci adım cilt bakımınızı aksatmayın. Genç iseniz maske kullanmaktan vazgeçin bu cildinizi yorar ve iyileşme sürecinde yavaşlamanıza neden olur. her gün günde iki kez yüz temizleme jeli kullanın. Bu ürünün doğru bir ürün olduğunu kullandıktan sonra cildimizi nasıl etkilediğine bağlı olarak anlayabiliriz. Herkesin cildi birbirinden farklı bu yüzden tavsiyelere sakın aldanmayın güvendiğiniz markalardan başlayın. Doğru ürün kullanıldıktan sonra cildinize aniden etki etmemeli ve yüzünüzde gerilme hissi uyandırmamalı. Ve asla sabun kullanmayın! Haftada bir ve iki kez buhar altında peeling yapın. Karma bir cildiniz varsa T bölgesine yapın. Ardından hemen nemlendirici sürün. Her gece yatmadan ve kalkınca nemlendirici sürmeyi unutmayın. Sabahları evden çıkarken mutlaka en fazla 30 faktör güneş kremi sürün. Kış aylarında da sürmeyi aksatmayın. Güneş kremleri sadece güneşten korunmak için değil cildinizi hava şartlarına karşı korumayı sağlar. Ayda bir maske yapın. Yeşil çay poşetlerini de göz altınıza koyup yorucu bir günün izlerini silebilirsiniz. Sivilceniz veya siyah noktalarınız var ise buna uygun kremler kullanabilirsiniz. Banyodan sonra cilt gözeneklerimiz açılır ve bu zamanlarda delikli uçlu siyah noktalar için metalden yapılmış temizleyici çubukları kullanabilirsiniz.
Bu işlem düzenli olarak yapıldığında yaklaşık bir ay içinde etkisini büyük bir şekilde göstermiş olacaktır. Fondöten kullanmadan kusursuz bir cilde sahip olmak o kadar da zor değil. Hep böyle bir cildi kim istemez ki!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder