5 Nisan 2015 Pazar

Manikür Rutinim

Bugünü bakım günü ilan ediyorum! Manikür rutinimi sizinle paylaşacağım. Ama önce belirtmek isterim ki ben etlerimi kesmiyorum.Ilık suyu bir kaba koyup yaklaşık on dakika içinde bekleterek başlıyorum.


 Önce kağıt törpü ile boy ayarlaması yapıyorum. Daha sonra metal törpüyle tırnaklarıma istediğim şekli veriyorum. 


Tek bir tarzım yok o yüzden bu şablonlara bakıp karar veriyorum. Kalyon’un tırnak eti peelingini uyguluyorum. Biraz üründen biraz bahsetmek istiyorum. İçinde bambu ve Hindistan cevizi var. Tırnak eti üzerindeki ölü derileri atmak için birebir. Tırnağıma ve tırnak etime sürüp yaklaşık bir dakika masaj yapıyorum. Daha sonra elimi duruluyorum. Tırnak etlerim oldukça yumuşadı onları biraz geriye itiyorum daha sonra tırnak üstü törpüsüne geçiyorum. Ben Oriflame’in törpüsünü kullanıyorum. Tam olarak 4 aşamadan oluşuyor. Sırayla bunları uyguluyorum. Biraz zaman alıcı ama uğraşıldığında mükemmel bir sonuç alırsınız.


 Johnson’s baby sprey yağıyla tırnaklarıma masaj yapıyorum ve biraz güneş banyosu yaptırıyorum(5-6 dk). 

Ardına Pastel’in kalsiyumlu ojesini kullanıyorum.


Son aşama olarak en sevdiğiniz ojeyi sürebilir yada French yapabilirsiniz. Ben Betty Boop’un 3 numaralı Coral Beach ojesini kullandım. En sevdiğiniz el kremini kullanmayı unutmayın. Benim kullandığım The Body Shop’un bademli el ve tırnak kremi oldu. Manikürümüz bitmiştir. Hepinize iyi pazarlar dilerim… 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder